tag

Mediácia - mimosúdne riešenie sporov

Hľadať
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

PSPP

Pre študentov > Štatistika
 

PSPP v. 0.7.8-gfea925-blp-build20110902


Štatistický program PSPP je bezplatnou alternatívou  komerčnému programu  SPSS (ktorý je v plnej verzii pre používateľa dostupný „len“ po dobu 14 dní).

Hlavná výhoda PSPP spočíva v tom, že pracuje na rovnakom princípe a s tým istým súborom ako SPSS (oba pracujú nielen na rovnakom princípe ale aj s identickou koncovkou). Samotný program PSPP je funkciami „oklieštený“, ale pre potreby sociálnej práce vo veľkej miere postačuje.

Moje odporúčanie je aj z dôvodu časového obmedzenia programu SPSS, si vstupné dáta spracovať v štatistickom programe PSPP a program SPSS nainštalovať až v záverečnej fáze štatistického hodnotenia.  V programe PSPP si osvojíte gramotnosť  a následne si môžete v programe SPSS vyhodnotiť prieskum resp. tie oblasti výpočtov, ktoré nezvláda program PSPP.


V praktickej rovine sa môžete riadiť publikáciami od doc. Ritomského a autorkej dvojice Pavlíček, Dobríková (viď.Úvod do štatistiky).

Domovská stránka.

http://www.gnu.org/software/pspp/

Program si môžete stiahnuť tu:

http://pspp.awardspace.com/

O programe sa môžete viac dozvvedieť napr. tu, alebo tu. Ukážkové videá s návodmi môžete nájsť tiež na e-stránkach YouTube .


Rank SKPodpor!

Aktualizované

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky